Aktivistku, ktorá pomáhala migrantom, zbil na smrť Maročan - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Aktivistku, ktorá pomáhala migrantom, zbil na smrť Maročan

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Nemecký súd udelil doživotný trest marockému vodičovi nákladných vozidiel Boujemaaovi L. za to, že zavraždil 28-ročnú ženu a promigračnú aktivistku, ktorá išla stopom cez Nemecko.

Telo Sophie Lösche bolo objavené v plytkom hrobe neďaleko benzínovej stanice v severnom Španielsku v júni 2018. Polícii sa podarilo relatívne rýchlo nájsť 42-ročného vraha, pretože Sophie poslala cez mobilný telefón číslo ŠPZ svojim priateľom.

Hoci Boujemaa L. tvrdil, že nezamýšľal Lösche zabiť, súdny lekár rozhodol, že študentka zomrela v dôsledku ťažkého fyzického násilia. Smrť Sophie Lösche vyvolala pobúrenie a rozsiahlu debatu o cudzincoch páchajúcich násilné trestné činy v Nemecku.

Pred vraždou Lösche pracovala v promigračnej mimovládnej organizácii “No Borders Kitchen” na gréckom ostrove Lesbos, kde pomáhala žiadateľom o azyl.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *