Spoločnosť Zo sveta

Ak si dvojmetrový Švéd myslí, že je mladá fotomodelka, nemôžete ho kritizovať

Milan Mazurek rozpráva o svojom zážitku zo severskej krajiny.

Mazurek hovorí o tom, ako vo Švédsku nemôžete kritizovať to, ako si dvojmetrový blondiak rozmyslí, že je 20 ročný fotomodelka.

3 Replies to “Ak si dvojmetrový Švéd myslí, že je mladá fotomodelka, nemôžete ho kritizovať

 1. Čistý LIBERÁLNO-PROGRESÍVNY REGRES !
  Na Slovensku, v krajinách V4, v Rusku a v iných štátoch, nepresiaknutých zvráteným liberalizmom, existujú iba 2 (slovom: DVE !) pohlavia: mužské a ženské.
  Tak to bolo, a je, odjakživa – od stvorenia sveta, pretože na duchovnej úrovni existujú len dva duchovné princípy – mužský princíp a ženský princíp, ktorý sa inkarnuje spolu s dušou do hmotného tela plodu, na základe čoho sa plodu, v tele matky, začnú vytvárať mužské, alebo ženské pohlavné orgány…
  (Ešte k vysvetleniu: duša si pred narodením vyberá pohlavie – ak to má v pláne duše, a tiež na základe karmických okolností, prežiť život na Zemi ako muž, alebo žena…)
  V západných krajinách, žiaľ, nevedia počítať. Podľa nich, zdá sa, existuje 3, 4, 5, 6… – 50 pohlaví…

 2. …ešte doplním: viď. budhistický symbol „Yin a Yang – mužský a ženský princíp. V Čine a Japonsku je Yin a Yang považovaný za všetko, čo existuje. Yin ako tmavá časť a Yang ako svetlá, sú v neustálom kontraste. Jeden druhého kŕmia, no zároveň každý z nich nesie časť toho druhého. Koncept Yin a Yang má pôvod v dávnej čínskej filozofii a opisuje dve navzájom opačné a doplňujúce sa sily, ktoré sa nachádzajú v každej živej a neživej časti vesmíru.
  Yin – ženský princíp – zahřňa v sebe všetko ako: tmavé miesto, severný svah (kopca), južný breh (rieky), zamračené, zahalené“) je tmavší element; pôsobí smutne, pasívne, tmavo, žensky a korešponduje s nocou. Yin je často symbolizovaný vodou a zemou. K Yin sa priraďuje pasivita.
  Yang – mužský princíp – zahřňa v sebe všetko ako: svetlé miesto, južný svah (kopca), severný breh (rieky), slnečné svetlo“) je svetlejší element; pôsobí veselo, aktívne, svetlo, mužsky a korešponduje s dňom. Yang je často symbolizovaný ohňom a vetrom.
  Yin (ženskosť, tma, pasívna sila) a Yang (mužská, svetlá, tvorivá sila) sú popisom doplňujúcich sa opakov a nie sú absolútne – preto hocijaká Yin a Yang bude vyzerať opačne z inej perspektívy. Preto sa príslušné vyššie uvedené pojmy k Yin a Yang neberú doslovne. Všetky sily v prírode majú obidva stavy, a tie sú neustále v pohybe… Podrobnejšie – viď. wikipédia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *