Slovensko

Ak sa situácia nezlepší, prídu opatrenia ako v Rakúsku, kde idú všetkých povinne očkovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Situácia na Slovensko sa zhoršuje každý deň a hovorí sa o blížiacej sa humanitárnej katastrofe. Vladimír Lengvarský bol hosťom v rádiu Expres, kde hovoril, že ak opatrenia nezaberú, budú musieť prísť tvrdšie, ako napríklad v Rakúsku. Tam už je lockdown pre všetkých a dokonca sa chystá aj povinné očkovanie pre všetkých! Nič z tohto minister nevylúčil, no očkovanie je u nás zatiaľ dobrovoľné.

Lengvarský si netrúfa odhadnúť situáciu na Vianoce. Najdôležitejšie je, aby sa ľudia zaočkovali a dodržiavali opatrenia. „Keby ľudia dodržiavali opatrenia, neboli by sme tam, kde sme dnes. Pokiaľ tieto opatrenia nebudú stačiť, tak budú musieť prísť ďalšie, viď príklad Rakúsko,“ upozornil Lengvarský. Pri ďalšom zhoršení situácie či naplnení kapacít nemocníc tak nie je vylúčený ani lockdown.

Podľa ministra je dôležité, aby prevádzky riadne kontrolovali občanov, čí sú očkovaní. „Nezaočkovaní sa dostanú do práce s testom a do esenciálnych obchodov,“.

„Doporučujeme zamestnávateľom, aby si zisťovali, koľko zamestnancov majú neočkovaných a koľko potrebujú testov,“ vyzval minister. Štát prisľúbil pomoc so zabezpečením či preplatením testov len do konca novembra.

3 Replies to “Ak sa situácia nezlepší, prídu opatrenia ako v Rakúsku, kde idú všetkých povinne očkovať

  1. V Austrálii Melbourne sú protikovidové protesty, počet protestujúcich rapídne narastá a žiadajú uväznenie premiéra! Kedy sa k tomu odhodláme na Slovensku?! Už fungujeme ako 🦮 samé príkazy, zákazy a nakoniec nás prinúti trasorítková vláda aportovať…😥😷

  2. “ „Je to posledná vlna pandémie. Vianoce by mali byť už bez vírusu,“ povedal v relácii Ide o pravdu minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský“
    „Sme múdrejší a pripravenejší,“ tvrdí minister.
    Pripravujeme sa v konkrétnych regiónoch, kde je najviac nezaočkovaných ľudí a keď bude treba, budeme tam aj reprofilizovať lôžka,“ povedal Lengvarský.

    1. Nezabúdaj,že tento pán je len tvárna guma a čo povie ráno,poobede už neplatí,lebo on plní len príkazy.V žiadnom prípade sa nedať očkovať jedom!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *