Ak budeme mať tisíc covid pacientov, lekári dostanú viac: Takto pandémiu posilňujú, tvrdí Kotleba - MAGAZÍN 1
Slovensko

Ak budeme mať tisíc covid pacientov, lekári dostanú viac: Takto pandémiu posilňujú, tvrdí Kotleba

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Ak počet pacientov chorých na covid 19 presiahne tisíc, lekári na covid oddeleniach dostanú príplatky. Dnes o tom informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Takéto odmeny kritizuje Kotleba s tým, že to môže motivovať k tomu, aby sme mali čo najviac pacientov v nemocniciach a nie sa ich snažili vyliečiť.

„Dohodli sme sa s pánom premiérom a ministrom financií, že od doby, keď počet pacientov v nemocniciach presiahne 1000, začnú byť zamestnancom na COVID oddeleniach vyplácané sedemeurové príplatky,“ povedal Lengvarský.

Kotleba takéto odmeny kritizuje a odmenil by radšej obvodných lekárov v prvej línii, ktorí sa snažia pacientov vyliečiť. Podľa neho takto vláda robí všetko preto, aby sme mali čo najviac pacientov v nemocniciach a nie ich vyliečili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *