Agresívny mladík napadol a opľul dôchodkyňu, ktorá si uctila Andreja Hlinku. O histórii nevie ale nič - MAGAZÍN 1
Slovensko

Agresívny mladík napadol a opľul dôchodkyňu, ktorá si uctila Andreja Hlinku. O histórii nevie ale nič

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Včera uplynulo 83 rokov od úmrtia Otca národa Andreja Hlinku. Jeho pamiatku si uctili na niekoľkých miestach na Slovensku. Inak tomu nebolo ani v Bratislave, kde sa však stal incident, ktorý nikto nepochopil.

Agresívny neoliberálny mladík vo veku 19 rokov si vybral za obeť 67 ročnú dôchodkyňu, ktorú počas pietnej akcie opľul, vulgárne jej nadával a strhol jej vlajku. Na mieste si boli uctiť pamiatku tejto dôležitej osobnosti aj členovia ĽSNS a tým mladík nadával do fašistov. Keď sa ho však opýtali, čo mal Andrej Hlinka s fašizmom, nevedel mladík odpovedať a nevedel ani to, kedy skončila Druhá svetová vojna. Na miesto bola privolaná polícia, ktorá mladíkovi dala pokutu. Ten sa okamžite priznal, že pani opľul a narúšal celú akciu.

Dnešná mládež nemá veľa informácii o našej histórii a tak ako aj tento mladík, ani nevedia, že Andrej Hlinka nemal nič spoločné s fašizmom či nacizmom. Hlinkové gardy len použili jeho meno v názve, no samotný Otec národa vtedy už nežil.