Adolf Hitler vyhral samosprávne voľby v Afrike

Muž z africkej Namíbie v obvode Ompundja vyhral v samosprávnych voľbách so ziskom 85% hlasov. 54-ročný Adolf Hitler Uuona má meno po nemeckom diktátorovi, ktoré mu dal jeho otec.

Namíbia bola do konca prvej svetovej vojny nemeckou kolóniou a tak sú v krajine nemecké mená bežné. Aj meno ako Adolf, tam nie je niečím neobvyklým. Neskôr v čase druhej svetovej vojny už patrila Namíbia Británii.

V Namíbii si Adolf Hitler Uunona počas svojho dospievania neuvedomoval, po kom ho jeho otec pomenoval. Neskôr však spoznal, aké hrôzy sa spájajú s priezviskom Hitler, a tak sa radšej na verejnosti predstavuje iba ako Adolf Uunona.

„Keď som bol dieťa, bolo to pre mňa úplne bežné meno. Až keď som vyrástol, uvedomil som si, že si tento muž chcel podrobiť celý svet a zabiť milióny Židov,“ cituje jeho slová Bild. Nad zmenou mena už ale aktuálne nepremýšľa. Tvrdí, že sa ako Adolf Hitler Uunona zapísal do mnohých úradných dokumentov a na zmenu je preto neskoro.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353