adplus-dvertising

Absolútny hnus: Kalavská tlačí očkovanie, na ktorom zarába jej muž

Badatel.net: Pred pár dňami prebehla médiami takmer nepovšimnutá správa. Dlho pripravovaný zákon z dielne Ministerstva zdravotníctva o zákaze neočkovaných detí navštevovať materské školy poslanci Národnej rady SR posunuli do druhého čítania.

Ministerstvo zákon obhajuje tak, že sa tým snaží chrániť ostatné deti. V našom dnešnom článku si vysvetlíme, prečo sú argumenty ministerstva čistý blud, kde je pravda a aké sú zrejme skutočné motívy ministerky Kalavskej pre tento zákon.

Ohrozujú neočkované deti tie ostatné?

Spočiatku ministerka Kalavská tvrdila, že neočkované deti ohrozujú tie očkované a preto ich musíme pred nimi chrániť.

Tu ale niečo nesedí. Veď predsa, ak očkovanie funguje, tak tie očkované sú pred ochoreniami chránené. Alebo snáď očkovanie až tak skvelo nefunguje?

Keďže tento argument sa časom ukázal ako nezmysel, tak si už aj tí menej inteligentní na ministerstve zrejme uvedomili, že týmto verejnosť neohlúpnu. Preto svoj argument neskôr zmenili.

Najnovšie vyrukovali s tým, že chrániť musíme tie deti, ktoré ešte nedosiahli vek potrebný na očkovanie alebo nemohli byť očkované z iných dôvodov, napríklad kvôli oslabenej imunite.

Aj tu však logika pokulháva. Deti začínajú materskú školu navštevovať vo veku 3 rokov. To je vek, kedy už väčšina očkovaní prebehla, preto argument o nedosiahnutí veku neplatí.

Ostáva teda už len posledná vec, ktorej sa zúfalo držia, a to je ochrana detí, ktoré očkované byť nemohli, napríklad pre kontraindikácie alebo pre oslabenú imunitu.

Fajn, ale potom logicky by sa mal zákaz týkať len tých škôlok, kde sa takéto deti nachádzajú. Lenže zákaz sa má týkať všetkých škôlok, teda aj tých, kde žiadne dieťa s oslabenou imunitou, ktoré očkované byť nemohlo, nenachádza.

Tu však netreba zabúdať na to, že ohroziť dieťa, ktoré očkované byť nemohlo, nemusia len iné neočkované deti, ale aj neočkované učiteľky, údržbári, kuchárky v školskej jedálni, rodičia iných detí či iní ľudia, ktorí sa môžu v škôlke nachádzať v okolí týchto detí.

Na tých ostatných sa však zákon nevzťahuje. Preto, logicky, ani toto posledné odôvodnenie neplatí.

Čo je teda skutočným dôvodom pre zákaz?

Podľa nášho názoru existujú 2 skutočné dôvody pre tento nezmyselný, diskriminačný a zrejme aj protiústavný zákaz, ktorý bude brániť skupine detí k prístupu ku vzdelaniu.

Ide o nasledovné dôvody:

  1. Úbohá prízemná pomsta ministerky za neposlušnosť rodičov
  2. Možné ekonomické záujmy a korupcia zo strany firiem jej manžela

Poďme sa teraz bližšie pozrieť na oba možné pohnútky udatnej pani ministerky Kalavskej.

1. Prízemná pomsta za neposlušnosť rodičov

Viete, ako každý iný režim, tak aj súčasný nedemokratický režim, ktorý tu na Slovensku máme, chce, aby ho obyvatelia oddane a bez výhrad poslúchali. A tých, ktorí neposlúchajú, potrestá.

V tomto prípade majú byť ekonomicky potrestaní rodičia detí, ktorí majú oprávnenú obavu o zdravie svojich detí. Totižto, väčšina rodičov odmietajúcich očkovanie sú tí, ktorí majú s očkovaním zlé skúsenosti z minulosti.

Zrejme u ich detí došlo pri predošlom očkovaní k nežiaducim následkom očkovania a poškodeniu zdravia, preto nechcú riskovať ďalšie zhoršenie zdravotného stavu.

No hrôza! Taká trúfalosť a nepodriadenie sa vôli štátu sa zrejme ministerke nepáči, prebudili sa v nej despotické chúťky a rozhodla sa trestať takýmto nechutným spôsobom. Trestať rodičov prostredníctvom detí.

A to až dvojnásobne – deťom sa nedostane vzdelania a rodič si to ešte pekne zacvaká tým, že bude musieť ostať s dieťaťom doma a neisť do práce.

Ach tá „chrabrosť“ pani ministersky. Je to obyčajná podlosť, chrapúnstvo a čistý nepančovaný hnus bez prímesí. Že ju pri pohľade do zrkadla hanba nefacká…

2. Možné ekonomické záujmy a korupcia zo strany firiem jej manžela

Mnohí z vás ste to zrejme nevedeli, no manžel ministerky Kalavskej, Erich Kalavský, je človek z oblasti farmaceutického biznisu.

Podľa svojho profilu na sociálnej sieti LinkedIn (nájdete ho TU) pracoval od marca 2011 až do mája 2016 (5 rokov a 3 mesiace) pre známu farmaceutickú spoločnosť Pfizer, ktorá sa okrem iného zaoberá aj výrobou vakcín.

Z toho bol dokonca 2 roky na pozícii „Medicínsky líder pre vakcíny“.

Okrem firmy Pfizer má aj 1,5 ročnú pracovnú skúsenosť pre ďalšiu farmaceutickú spoločnosť  IQVIA, ktorá sa podľa svojej webovej stránky taktiež popri liekoch zaoberá aj výrobou vakcín.

Je teda možné, aby za krokmi ministerky Kalavskej boli tlaky zo strany jej manžela na prijímanie opatrení podporujúcich očkovanie z dôvodu finančného zisku farmaceutických firiem, pre ktoré pracoval alebo stále pracuje?

Uvedené skutočnosti poukazujú na zjavný konflikt záujmov ministerky Kalavskej. Ak by mala v sebe aspoň posledné štipky svedomia, tak by zo svojej ministerskej funkcie sama odstúpila.

Pomôžte nám vyvinúť verejný tlak na Kalavskú

Ak ste súčasným dianím rovnako znechutení ako my, pomôžte nám vyvinúť na Ministerstvo zdravotníctva a ministerku Kalavskú verejný občiansky tlak.

Dajte jej emailom alebo telefonicky vedieť, že s uvedeným zákonom nesúhlasíte a žiadate ju, aby predmetný zákon trestajúci rodičov a ich deti za neposlušnosť stiahla.

Email na ministerku: [email protected]

Telefón na Ministerstvo zdravotníctva SR: 02 / 593 73 111

Pomôžte nám prosím dostať k ministerke Kalavskej odkaz, že nehumánnosť, prízemná pomstychtivosť a korupcia sa na Slovensku už ďalej tolerovať nebudú. Ďakujeme!

zdroj: badatel.net

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.