A je to tu! Vláda vyhlásila na Slovensku núdzový stav!!!

Vláda Slovenskej republiky vyhlásila núdzový stav. Ten sme mali aj počas prvej vlny. V akom rozsahu ho bude vláda uplatňovať tentokrát, zatiaľ nie je známe. Materiál bol schválený s pripomienkou. 

Matovič cez sociálnu sieť informoval, že zatiaľ bude platiť na 45 dní a to od štvrtku 1. októbra.

„Uvidíme, ako sa nám prejavia cestovačky cez Dušičky a následne sa rozhodneme, či pokračujeme, alebo sa budeme môcť vrátiť do normálu … t.j. máme to spoločne vo vlastných rukách,“ napísal. 

Matovič už skôr avizoval, že teraz by mal núdzový stav byť unblock na všetky rezorty. Nazval ho „záložnou zbraňou“.

Núdzový stav môže vláda vyhlásiť len za podmienky, že došlo alebo bezprostredne hrozí, že dôjde k ohrozeniu života a zdravia osôb a vyhlásiť ho možno len na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území. Možno ho vyhlásiť najdlhšie na 90 dní.

Pomôž nám rozbehnúť Magazín 1! Veľmi nám pomôže, keď tento článok po jeho dočítaní dáš zdieľať na svojom profile a pošleš ho pár priateľom do správy! Tebe to zaberie pár sekúnd a nám pomôžeš dostať do povedomia náš portál. Ďakujeme ti a prajeme ti za to krásny deň! :)

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré sa liberálom nepáčia, no potrebujeme, aby ste nás v našom boji podporili! Ľubovoľnou sumou nám pomôžete ísť v tejto ceste ďalej! ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353