A je to tu! Musíme sa zaoberať otázkou povinného očkovania, hlási minister Lengvarský - MAGAZÍN 1
Slovensko

A je to tu! Musíme sa zaoberať otázkou povinného očkovania, hlási minister Lengvarský

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský hovorí o povinnom očkovaní a vytvorení pracovnej komisie, ktorá sa bude zaoberať otázkou prípadného preočkovania populácie Slovenska. Tá by sa podľa jeho slov mala zaoberať otázkou, kedy začať s preočkovaním, koho preočkovať a akými vakcínami, keďže prichádzajú aj nové. Ak odborníci povedia, že je potrebné sa preočkovať, tak budeme pokyny rešpektovať.

Vladimír Lengvarský vytvorí počas týždňa pracovnú komisiu, ktorá sa bude zaoberať otázkou prípadného preočkovania populácie Slovenska. Zdôraznil, že hoci zaočkovanosť Slovákov nie je dobrá, ambíciou je, aby fungovali “základné atribúty štátu”. Avizoval, že sa musia “zaoberať otázkou povinného očkovania”.

Pracovná komisia by sa podľa jeho slov mala zaoberať otázkou, kedy začať s preočkovaním, koho preočkovať a akými vakcínami, keďže prichádzajú aj nové. “Ak odborníci povedia, že je potrebné sa preočkovať, tak budeme pokyny rešpektovať. Polícia, armáda, zdravotníci či učitelia, to by mohli byť skupiny, kde by bolo očkovanie povinné,” dodal Legvarský.