A je to tu: Kolíková a Lengvarský musia do januára vypracovať podklady k povinnému očkovaniu - MAGAZÍN 1
Slovensko

A je to tu: Kolíková a Lengvarský musia do januára vypracovať podklady k povinnému očkovaniu

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Povinné očkovanie na Slovensku sa krok po kroku zdá reálnejšie a vláda na ňom pracuje. Minister zdravotníctva Lengvarský a šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková majú vypracovať analýzu na zavedenie povinného očkovania.

Majú na to čas do 10.januára 2022, kedy to skontroluje premiér Eduard Heger. Ďalšia možnosť je tiež obmedzenie úhrady z verejného zdravotného poistenia za zdravotnú starostlivosť poskytnutú pozitívnej osobe, ktorá sa rozhodla dobrovoľne sa nedať zaočkovať.

Všetko to dnes schválila vláda na stredajšom zasadnutí.

Skoro všetky vládne strany okrem Sme Rodina sú za nejaké formy povinné očkovania. Boris Kollár však už v minulosti ukázal, že aj keď je proti niečomu, nakoniec cúvne a hlasuje spolu s vládou.

Koaliční predstavitelia potvrdili, že povinné očkovanie by mohol cez vyhlášku spustiť minister zdravotníctva. Ten zatiaľ hovorí, že povinné očkovanie s následným vymáhaním nateraz nechcú zaviesť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *