60-tisíc ľudí na štadióne v Maďarsku! Len pre očkovaných? Nie je to pravda (Video) - MAGAZÍN 1
Zo sveta

60-tisíc ľudí na štadióne v Maďarsku! Len pre očkovaných? Nie je to pravda (Video)

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Na včerajšom zápase EURO 2020 v Budapešti sa udialo niečo, o čom v celej Európe len snívame. Na futbalovom štadióne v hlavnom meste nášho južného suseda, v Maďarsku si prišlo zápas medzi domácimi a Portugalskom vychutnať až niečo cez 60-tisíc ľudí (videá na konci článku).

Aj keď Maďari prehrali 0:3, určite si vychutnali plný štadión, o ktorých snívajú všetky krajiny. Podmienka na vstup na štadión, ale nebola len byť očkovaný, ako uvádzajú niektoré stránky na sociálnych sieťach. Podľa webu, ktorý sa venuje futbalovým zájazdom na zápasy futbaltour.sk boli podmienky na vstup nasledovné:

– vstup na štadión v Budapešti pre fanúšikov zo zahraničia bude umožnený po predložení výsledku negatívneho výsledku PCR testu (max 72 hodín od času zápasu) alebo osvedčenia o prekonaní infekcie COVID-19 alebo potvrdenía o očkovaní. Osvedčenie o prekonaní infekcie nesmie byť staršie ako šesť mesiacov pred dátumom vstupu do Maďarska. Doklad o očkovaní bude akceptovaný, iba ak ho vydala krajina, ktorá má recipročnú dohodu s Maďarskom.

Pandemické opatrenia boli ale v Budapešti prísne, človek potreboval špeciálny náramok, ktorý si každý musel prevziať osobne najskôr deň pred zápasom. Pred odovzdávaním náramku sa kontroluje potvrdenie o očkovaní, respektíve negatívny PCR test.