Slovensko

56-ročná Slovenka sa nakazila Covidom po prvom očkovaní a umrela

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V Banskej Bystrici umrela len 56-ročná žena, ktorá mala v sebe prvú dáku očkovacej látky Pfizer/BioNTech. Žena umrel niekoľko dní po prvom očkovaní a bola nakazená Covidom 19. Podľa riaditeľa sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Michala Palkoviča nariadená pitva nepreukázala súvis medzi očkovaním a dôvodom úmrtia a predbežne tento súvis vylučuje, informuje ministerstvo zdravotníctva.

Žena bola očkovaná 8.januára, pretože prichádza do kontaktu s ľuďmi, ktorí pracujú v domovoch sociálnych služieb a bola zamestnankyňou Mestského úradu Banskej Bystrici. Následne sa nakazila koronavírusom a 27.januára umrela.

„56-ročná zamestnankyňa mestského úradu v Banskej Bystrici bola 8.1. očkovaná proti Covidu-19 v nemocnici v Banskej Bystrici. Očkovaná bola preto, lebo prichádzala do kontaktu s klientami a zamestnancami domovov sociálnych služieb.

Následne sa nakazila koronavírusom a 27.1. zomrela. Účinnosť prvej dávky vakcíny od Pfizer/BioNTech je na úrovni 52 percent, preto je možné sa nakaziť aj po prvom očkovaní. Po podaní druhej dávky vakcíny účinnosť stúpne na 95 percent.“ informuje Ministerstvo zdravotníctva.

„Na jednoznačné preukázanie toho, či bol Covid-19 prvotnou príčinou úmrtia, alebo bude toto úmrtie evidované ako „v súvislosti s Covidom-19″, musia prebehnúť ďalšie vyšetrenia a histopatologické analýzy.“