Slovensko

5 ročné slovenské dievčatko môže ísť samé cez hranice do škôlky, ale jej rodičia už nie. Toto sú nariadenia vlády!

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

Totálne nezmyselné, nepremyslené a urýchlené opatrenia vlády? Vláda zatvára hraničné priechody a tisíce Slovákov, ktorí tu žijú a cestujú čo len pár metrov za hranice kvôli práci alebo za rodinou, teraz musia urobiť o 100 kilometrov na viac.

Portál nazahori.sk priniesol reportáž z protestov na hraniciach, kde sa Slováci sťažujú na vládne opatrenia. Kuriozitou je napríklad to, že malé päť ročné slovenské dievčatko žijúce na českej strane môže samé prejsť do škôlky na Slovensku bez karantény a testovanie, no jej rodičia nemôžu.

„Bývame na českej strane, ale dcéra chodí do škôlky na Slovensku. Teoreticky by síce mohla ako päťročná chodiť cez hranice sama, ale asi to nie je najlepšie riešenie… Mám polovicu rodiny na slovenskej strane, druhú na českej, takže nás to rozdeľuje sociálne. Partnerka je zamestnaná na Slovensku, takže nás to ohrozuje aj finančne,“ uviedol Tomáš Bucha pre Na Záhorí.