47 výletných lodí znečisťuje planétu viac, ako všetky autá v Európe - MAGAZÍN 1
Zo sveta

47 výletných lodí znečisťuje planétu viac, ako všetky autá v Európe

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V dnešnej dobe musíte mať v rôznych európskych mestách na autách rôzne kartičky, aby ste mohli vstúpiť do centra. Mestá si tak chcú udržať čistejší a zdravší vzduch. Ale má to vôbec zmysel?

Environmentálna organizácia Transport & Environment si posvietila na výletné lode a zistila šokujúce čísla!

Vo svojej analýze organizácia upozorňuje, že lode jedinej spoločnosti produkujú desaťkrát viac rakovinotvorných plynov než všetky autá v Európe. Reč je o firme Carnival Cruise, ktorá má vrátane svojich dcérskych firiem 47 výletných lodí.

To je niečo podobné, ako keď sa v Európe snažíme separovať odpad a potom zistíme, že jedna jediná rieka v Indii, vyplaví do oceánu viac plastov, ako celý európsky kontinent.

Štatistiky tiež hovoria, že v top 10 najviac znečisťujúcich miest sveta, obsadila India so svojimi mestami hneď 7 priečok! Ostatné tiež tvoria ázijské mestá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *