Slovensko

30-ti osadníci v Rudňanoch chceli ukameňovať muža zaživa. Útekom do lesa si zachránil život

Magazín1 potrebuje vašu pomoc! Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia! Aby sme mohli v našej práci pokračovať, potrebujeme vašu podporu. ĎAKUJEME! IBAN: SK2811000000008017035353

V obci Rudňany sa nachádza rómska osada popri ktorej prechádzajú obyvatelia z okolia. Problémom sú osadníci, ktorí sú častokrát agresívni a napádajú okoloidúcich.

Osadníci hádžu kamene aj po cyklistoch a vodičoch. Obecní policajti či hliadky nestačia na stupňujúcu sa agresivitu miestnych. O pomoc žiadajú štát, informujú spravy.rtvs.sk

„Tlupa, možno tridsiati, sa rozbehli proti mne a dva balvany mi leteli okolo hlavy. Keby som sa neuhol, tak je po mne,“ priblížil pre RTVS napadnutý muž Vladimír, ktorý musel utekať do lesa, aby ho osadníci nezavraždili kameňmi.

“Hádžu nám kamene do okien. Boli časy, kedy každý deň prišiel rozbitý jeden autobus z tej linky. Je to veľká katastrofa. Musel som aj zavrieť dvere a ujsť zo zastávky, lebo by mi rozbili komplet celý autobus,” hovorí vodič autobusu Peter Mikuš.