Spoločnosť Zo sveta

200 českých rodín príjme detských migrantov k sebe domov. Prijali by ste aj vy? (Anketa v článku)

V Českej republike sú dve stovky rodín, ktoré sú ochotné prijať detských utečencov z Grécka. Informovala o tom Iniciatíva Česi pomáhajú. Organizácia preto vyzvala vládu, aby poskytnutie pomoci sprostredkovala. Grécko v septembri požiadalo o to, aby Česko prijalo 40 detí bez sprievodu z gréckych utečeneckých táborov.

Ide o deti pod 18 rokov z Pakistanu a Afganistanu.

„Rodín je teraz zhruba dvesto. Niektoré už neveria, že by sa všetko zrealizovalo (prijatie detských utečencov, pozn. Red.). Už prebehlo stretnutie s niektorými rodinami. Prišli zo Zlína, z Ostravy. Išli do Prahy, aby sa niečo dozvedeli, „uviedol zakladateľ iniciatívy Jaroslav Miko.

Grécko začiatkom septembra vyzvalo všetkých ministrov vnútra EÚ, aby ich krajiny prijali deti bez sprievodu z gréckych utečeneckých táborov. Šéf rezortu Jan Hamáček (ČSSD) potom uviedol, že sa Grécko len snaží znovu vyvolať diskusiu o rozdeľovaní utečencov. Dodal, že v presúvaní sedemnásťročných bez nároku na azyl po Európe nevidí zmysel.

Prijali by ste detského migranta do svojej rodiny?

View Results

Loading ... Loading ...

9 Replies to “200 českých rodín príjme detských migrantov k sebe domov. Prijali by ste aj vy? (Anketa v článku)

  1. Takých migrantov,akože detí,úplná blbosť,len naivný uverí že ešte nemali osemnásť. Všetci už majú po dvadsiatke a doklady na preukázanie veku samozrejme tiež nemajú.No a takto sa sem chcú dostať,veď už len vymýšlajú vekom alebo orientaciou.

    1. Presne tak, majú naučené aby klamali, len aby dostali kam chcú. A nie nikdy by som si k sebe nezobrala migranta. Prečo si ich nezoberu taký sucitiaci vplyvní ľudia alebo liberálny politický bastardi 🤔

  2. Začala to Šojdrová ako príbeh úbohých malých Sýrskych sirôt, aby dnes z toho boli Ázijskí moslimskí mladíci vo veku 17-18 rokov. Každej tej rodine ich doprajem.Žiaľ, nie je to záväzné, že by sa stali súčasťou tej ich rodiny. Kedykoľvek ich môžu dať preč a štát im bude platiť za ich „charitu“.

  3. „Nechutí nám to! Chceme, čo si zaslúžime!“…. zaslúžite si nakopať do zadku a poslať vás späť, čvarga jedna!!! Je to podobná chamraď ako cigáni, klamať, kradnúť, znásilňovať, vraždiť.

  4. Typický „detský“ migrant má 30 rokov a doteraz znásilňoval a odrezával hlavy. Po celej EÚ boli prípady, že takýto „detský“ migrant, keď si ho vzali domov, poznásilňoval im tam deti a okradol ich, alebo zrovna podrezal.

  5. Nikto v EU skutočne nevie koľko majú tie, akože 15 – 17 ročné, „deti“ rokov… Môžu mať reálne 20 – 25 rokov. Brať si ich domov je riziko, pretože od malička majú, radikálnou výchovou a svojím náboženstvom, zakorenenú nenávisť k inovercom – kresťanom, budhistom, hinduistom, … Človek by sa mohol – v mene Allaha – ráno zobudiť v horiacej posteli, alebo sa nezobudiť vôbec s podrezaným hrdlom… Čo si ich nezoberú seberovní v náboženstve – napr. do Saudskej Arábii ?! … A potom, slovenské rodiny nie sú také bohaté, aby vyvárali kvôli nim dvojaké obedy, alebo večere, keďže títo nejedia bravčové, cestoviny…

  6. Panecku to bude kriminality v Čechách..česi stratili rozum,čo ma veľmi mrzí,lebo práve v tejto oblasti som si myslela,že budú mať rozum ako napríklad Maďari..celá Európa zaplavená sadistickou podradnou cvargou.aj tu violu podľa mňa má na svedomí nejaký ľudoop z Afriky čo si prišiel užiť z Viedne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *