Rodičia v New Yorku nechajú dieťa radšej nakaziť, než aby ho nechali zaočkovať - MAGAZÍN 1
Zo sveta

Rodičia v New Yorku nechajú dieťa radšej nakaziť, než aby ho nechali zaočkovať

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Niektorí rodičia v New Yorku nechávajú svoje deti, aby sa vzájomne nakazili zákernými chorobami ako sú osýpky, mumps alebo rubeola. Je to nový trend medzi tými, ktorí odmietajú pre svoje deti očkovanie. Nakaziť nechajú účelovo svoje deti práve preto, aby choroby prekonali a nemuseli ich nechať očkovať.

Niekoľko takýchto prípadov zaznamenali doktori v americkom Brooklyne v New Yorku. Rodičia tvoria rôzne skupiny a dúfajú, že sa ich dieťa nakazí a príslušný vírus prekonajú. To všetko preto, že nechcú svojho potomka nechať zaočkovať.

Jeden z miestnych lekárov uviedol, že ho táto situácia veľmi znepokojuje a vyzval, aby rodičia nechali svoje deti proti osýpkam zaočkovať. Podľa odborníkov je totiž vakcína pre deti úplne bezpečná. Účinne chráni pred chorobami a nespôsobuje žiadne nežiaduce účinky.

“Chápem, že niektorí rodičia sa môžu obávať očkovanie, ale ja viem, že očkovanie je oveľa bezpečnejšie, než samotné osýpky prekonať,” varovala jedna z miestnych lekárok.

Vírus osýpok je vysoko nákazlivý a vo výnimočných prípadoch môže spôsobiť aj smrť. “Osýpky a mumps sú veľmi infekčné stavy, ktoré môžu spôsobovať závažné komplikácie,” uvádza jeden z odborníkov.

V USA v posledných rokoch výrazne pribudlo rodičov, ktorí svoje deti nenechávajú očkovať. Najväčší problém je medzi silne veriacimi, ktorí očkovanie odmietajú. Novinár Dylan Skriloff povedal, že zaočkovanosť medzi nimi je maximálne 60 percent. Ideálny stav pritom činí 95 percent a viac.

V súvislosti s klesajúcou zaočkovanosťou sa potýka s rýchlym šírením nákazy aj niekoľko štátov v Európe, vrátane Česka. Lekári v Češku za posledné tri mesiace evidujú už cez štyri stovky prípadov. To je viac ako za celý minulý rok.

zdroj: idnes.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *