17 ročné dievča z Holandska spáchalo legálnu samovraždu za pomoci doktorov. Nechala odkaz na instagrame - MAGAZÍN 1
Zo sveta

17 ročné dievča z Holandska spáchalo legálnu samovraždu za pomoci doktorov. Nechala odkaz na instagrame

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

17-ročná dievčina z Holandska, ktorá prežila sexuálne zneužívanie, ukončila svoj život v štátom schválenom programe eutanázie po celoročnom boji s depresiou a duševnou chorobou.

Noa Pothovensi s pomocou kliniky ukončila svoj vlastný život vo svojom dome v Arnheme. Samovražda je v krajine legálna podľa zákona o ukončení života a asistovanej samovraždy z roku 2001, ale vyžaduje súhlas lekára, ktorý musí urobiť záver, že pacientova úzkosť je neznesiteľná.

Deň pred svojou smrťou sa Pothovenová podelila o svoje rozhodnutie s viac ako 10 000 sledovateľmi (followers) na svojom Instagrame.

“Počas maximálne 10 dní zomriem,” napísala. “Po rokoch bojov a bojov je koniec. Na chvíľu som prestala jesť a piť a po mnohých rozhovoroch a posudkoch bolo rozhodnuté, že budem oslobodená, pretože moje utrpenie je neznesiteľné. Je to hotovo.” napísala na svojom instagrame.

Pothovenová blogovala o problémoch svojho duševného zdravia a písala o svojom boji s depresiou v autobiografii, ktorá získala ocenenie “Víťazstvo a učenia.” V tejto knihe neplnoletá dievčina tiež popisovala detailné zážitky zo sexuálneho zneužívania a znásilnenia s tým, že sa kvôli hanbe roky ukrývala doma .

Hoci eutanázia zostáva vysoko kontroverzná, každý rok prechádza touto procedúrou viac ľudí. Podľa najnovších údajov bolo v roku 2017 v Holandsku viac než 6500 asistovaných samovrážd, čo predstavuje 8% nárast oproti predchádzajúcemu roku. Eutanázia je legálne tiež v Kanade a Belgicku.

https://vitaminovo.sk/mate-pretazenu-mysel-7-sposobov-ako-sa-zastavit-pred-nadmernym-premyslanim/

zdroj

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *