150 afrických migrantov zaútočilo na policajtov kyselinou a tyčami, aby sa dostali do Európy - MAGAZÍN 1
Slovensko

150 afrických migrantov zaútočilo na policajtov kyselinou a tyčami, aby sa dostali do Európy

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

V piatok ráno sa cez hraničný plot, ktorý oddeľuje Maroko od španielskej severoafrickej enklávy Ceuta, podarilo prejsť viac ako 150 nelegálnym migrantom.

Oficiálne zdroje uvádzajú, že počet nelegálnych migrantov, ktorí sa pokúsili o vstup na španielske územie, bol ešte vyšší, ale iba 150 z nich sa to podarilo. Pri incidente bolo zranených najmenej jedenásť policajtov zatiaľ čo desiatky ilegálnych migrantov sa zranili pri pokuse o prelezenie plotov.

Organizovaný útok na hranici Španielska bol vedený násilím, migranti proti pohraničníkom používali háky, tyče a dokonca aj kyselinu.

Španielske enklávy Melilla a Ceuta v severnej Afrike sú oddelené od pevninského Španielska gibraltárskou úžinou – ide o tranzitné body pre afrických migrantov, ktorí sa chcú uchádzať o azyl v EÚ.