Zo sveta

15 miliárd pôjde z EÚ do Afriky a iných krajín! Na koronavírus. Neveríte? Tu je video z Bruselu

Pätnásť miliárd eur. Takúto sumu Európska únia podľa predsedníčky Európskej komisie zoženie a zašle partnerom po celom svete. Nebolo povedané, ktorým krajinám, ale predsedníčka hovorila o Afrike. „Potrebujú našu pomoc, aby spomalili rozširovanie vírusu, tak ako sme pomoc potrebovali my,“ povedala. Boj s koronavírusom totiž vraj môže byť zbytočný, pokiaľ sa vírus vráti odinakiaľ.

Ako je známe, Európska únia na čele s predsedníčkou Komisie Ursula von der Leyen sa rozhodla štáty EÚ bojujúce s koronavírusom podporiť predovšetkým finančne, a to sumami v rádoch miliárd eur. Koľko nakoniec dostane Slovensko, je otázne. Teraz sa ale zdá, že eurá od Európskej únie nepôjdu len do štátov EÚ. Vo videu zverejnenom na twitterovom účte Ursula von der Leyen predsedníčka povedala, že epidémiu je možné zastaviť len „koordinovaným celosvetovým úsilím“.

„A preto musíme podporovať našich partnerov. Afrika by za niekoľko týždňov mohla čeliť rovnakej situácii ako my teraz v Európe. Potrebujú našu pomoc, aby spomalili rozširovanie vírusu, tak ako sme pomoc potrebovali my. Je v našom záujme, aby boj s koronavírusom bol úspešný po celom svete. A preto Európska únia zháňa viac ako 15 miliárd eur na pomoc našim partnerom po celom svete v boji s koronavírusom. A ďalšie peniaze prídu od vlád štátov v skutočne európsky tímovom duchu, „oznámila Ursula von der Leyen.

Tieto peniaze by podľa nej mali pomôcť pokryť náklady v zdravotníctve, povzbudiť ekonomiky týchto štátov a zachovať pracovné miesta. „Európska únia je pripravená spolupracovať na koordinovanom riešení pandémie. Tento vírus môžeme poraziť tým, že budeme stáť pri sebe a spolupracovať, „vyhlásila na záver.

Do Afriky priamo by malo z týchto peňazí prúdiť 3.25 miliárd euro. Z balíčka by mali ísť peniaze aj do krajín akými sú Srbsko, Čierna Hora či Bielorusko.

Ani túto správu sa len tak nedočítate v médiách hlavného prúdu! Pomôžte nám preto udržať Magazín 1!

Liberálna politika neustále útočí a snaží sa bojovať proti našim správam! Na sociálnych sieťach nám je obmedzovaní dosah našich článkov a totalitné praktiky nám znižujú príjmy z reklám. Je to účelové a vieme o tom. Pomôžte nám ľubovoľnou sumou udržať náš magazín, aby sme Vám mohli neustále prinášať správy, ktoré sa liberálnym médiám a politikom nepáčia. Ďakujeme Vám! Kliknite sem a môžete nám pomôcť v boji proti liberálnej politike!

5 Replies to “15 miliárd pôjde z EÚ do Afriky a iných krajín! Na koronavírus. Neveríte? Tu je video z Bruselu

  1. A čuduj sa svete ! … Čože odrazu taká rýchlosť, keď sa jedná o pomoc Afrike ?! … Na Taliansko ste sa v Bruseli vykašlali, keď vás žiadalo o pomoc, …tak isto aj na iné štáty… Až teraz po kritike, ktorú ste schytali zo všetkých strán, ste sa zobudili a idete rozdeliť nejaké odrobinky eur členským štátom…
    Mám silné podozrenie, že či z tých, akože legálnych, 15 miliárd nepôjde časť na podporu migrácie ! … Divné vyjadrenie: „…A preto Európska únia zháňa viac ako 15 miliárd eur na pomoc našim partnerom po celom svete v boji s koronavírusom. A ďalšie peniaze prídu od vlád štátov v skutočne európsky tímovom duchu, „oznámila Ursula von der Leyen.
    Akých partnerov „po celom svete“ mala na mysli – farmaceutické spoločnosti alebo mimovládky ?!

  2. Takže kašľať na európske štáty ktoré čelia kríže a už teraz veľa ľudí nemá ani o žrať,treba poslať miliardy do Afriky. Niekto sa chce nabaliť na tom.skurvenci

  3. nic ine pohlavari EU nedokazu ba mavat s peniazmi a korumpovat vsetkych vlavo aj vpravo…vobec im nedochadza a uz im ani nikdy nedojde, ze peniaze nie su vsetko, ze su aj ine veci na svete, ktore dokazu ludom pomoct viac ako judasske peniaze…

  4. It is the best time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or suggestions. Maybe you could write next articles referring to this article. I desire to read more things about it!|

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *