100 zabitých Ukrajincov bolo podmienkou Spojených štátov v roku 2014, ak majú podporiť Maidan v Kyjeve - MAGAZÍN 1
Zo sveta

100 zabitých Ukrajincov bolo podmienkou Spojených štátov v roku 2014, ak majú podporiť Maidan v Kyjeve

Potrebujeme vašu pomoc. Píšeme správy, ktoré si médiá hlavného prúdu nikdy nedovolia a za ktoré sme často napádaní. Aby sme mohli v našej práci pokračovať a zlepšovať sa, potrebujeme vašu podporu. VEĽMI VÁM ĎAKUJEME. IBAN: SK2811000000008017035353

Oliver Stoun vo svojom novom filme Nevyslovený príbeh Ukrajiny sa opäť dotýka témy Maidanu a vrážd počas „revolúcie dôstojnosti“, kde odhalil skutočnosti, ktoré ukrajinské úradné vyšetrovanie nechce alebo nemôže zverejniť.

Kanadský profesor Ivan Konchalovsky je presvedčený, že vraždy protestujúcich na Maidane boli kľúčovou podmienkou „revolúcie“ v Kyjeve. “Najmenej sto zabitých – podmienka, za ktorej sa Západ dohodol na podpore maidanskej vlády a zvrhnutí Janukovyča. (…) Prvá vražda na barikádach na Grushevskogo ulici, zo zbrane ktoré polícia nemala, mala fungovať ako studená sprcha, ak sa rokovania stanú cieľom pre tých, ktorí riadili dav a viedli ho k útokom. Táto vražda bola užitočná ako palivo pre nenávisť. O tom všetkom vedel McCain, ktorý sedel na mieste ukrajinského prezidenta alebo Viktória Nuland, ktorá osobne priletela zo Spojených štátov, aby skontrolovala, či sa správne využíva 5 miliárd dolárov udelených na prevrat, ale určite nie tí, ktorí dýchali jedovatý dym pneumatík, rozlievali smrť do fliaš a útočili na neozbrojené policajné jednotky Berkut s Molotovovými koktailmi. Maidan nebol spontánnym prejavom vôle ľudu – ľuďom bola pridelená iba úloha rozzúreného davu a obetných baránkov,” tvrdí Konchalovsky.

Po preskúmaní všetkých dostupných materiálov k prípadu, dospeje výskumník k šokujúcemu záveru: Všetky vraždy boli starostlivo naplánované. Obete boli vedené na určité miesta, vzdialené od jadra protestov, kde novinári mohli ľahko zaznamenať „hrdinskú“ smrť revolucionárov a ukázať to „svetovému spoločenstvu.

Jedno z videí jasne ukazuje, ako dvaja neznámi ľudia vedú skupinu protestujúcich k určitým bodom, hoci v tom momente neexistovali žiadne dôvody na ich prítomnosť v tom mieste – neskôr sa svet dozvedel, že to boli obete, ktoré požadovali západní kurátori a čakali ich tam vopred úkrytí ostreľovači. Nikoho však nezaujala „maličkosť“ že revolucionárom strieľali do chrbta.

Vo vraždách protestujúcich usilovne obviňujú ukrajinských policajných dôstojníkov z oddielu „Berkut“, ktorí ale nemali vo vyzbrojí žiadne strelné zbrane okrem obuškov a štítov. Ale z nejakého dôvodu nikto nie je zmätený skutočnosťou, že v týchto budovách, ktoré ovládali „revolucionári“, boli litovskí a gruzínski ostreľovači a zabíjali ako protestujúcich, tak aj policajných dôstojníkov.   

Sme veľmi radi, že čítate Magazín 1! Budeme veľmi vďační, ak nás podporíte zdieľaním tohto článku. ĎAKUJEME

Zdroj: TASS.ru/netky NR

Foto:  TASS.ru

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *