Zdravie

10 dôvodov prečo jesť avokádo každý deň

Je veľmi veľa dôvodov, prečo si zamilujete avokádo. Obsahuje veľa zdravých tukov a stará sa o celý organizmus. Môžete ho mať na skvelé raňajky, obed či večeru! Odborníci na výživu odporúčajú avokádo jesť každý deň.

Poďme sa pozrieť na všetky výhody avokáda a prečo ho mať každý deň na tanieri.

1.Chudnutie

Avokádo je perfektné na chudnutie! Nenechajte sa oklamať obsahom tukov, pretože avokádo dodáva vášmu organizmu iba zdravé tuky. Užívaním avokáda sa vám zvýši metabolizmus a začne sa vám z tela odbúravať tuk.

2. Regulácia krvného tlaku

Vzhľadom na bohatý obsah draslíka, avokádo môže ľahko vyvážiť krvný tlak. Draslík je zvyčajne zodpovedný za elimináciu nadbytočného sodíka v tele. Vďaka tomu môže avokádo pomôcť vyčistiť krvné cievy, čím ideálne vyrovná krvný tlak.

3. Zlepšenie zraku

Avokádo je nabité dvoma základnými karotenoidmi, nazývanými luteín a zeaxantín. V ich prirodzenej forme tieto látky drasticky zlepšujú zrak. Je tiež dobré vedieť, že avokádo má najvyšší obsah týchto zložiek zo všetkých prírodných produktov. Tak ak máte problémy so zrakom, avokádo je vaša záchrana.

4. Stará sa o cholesterol v tele

Opäť platí, že zdravé tuky sú prínosnejšie, ako sme si pôvodne mysleli. To znamená, že vďaka svojmu obsahu zdravých tukov, môže avokádo regulovať cholesterol v tele. Podľa rôznych štúdií je avokádo zvlášť vhodné na zníženie hladín (LDL) cholesterolu.

5. Prevencia cukrovky

Konzumácia jedného avokáda denne, vyrovná vo vašom tele hladinu inzulínu a glukózy. Jedzte denne jedno avokádo ako prevenciu pred cukrovkou.

6. Pomáha pri tehotenstve

Avokádo pomáha aj tehotným ženám. Obsahuje veľké množstvo vitamínu B6, C a draslík, ktoré celý čas vyživujú plod matky. Ďalšou veľkou výhodou jesť avokádo je zabrániť ranné nevoľnosti tehotným ženám.

7. Posilňuje vaše kosti

Dôsledkom vysokého obsahu vitamínu K, je že vaše kosti budú hustejšie a zabráni tak ich krehkosti. Okrem toho je avokádo plné vitamínu D a vápniku, ktoré prospievajú správnemu vývoju kostí.

8. Dostanete do seba všetko potrebné

Ak máte pocit, že vaša strava je chudobná o živiny, začnite jesť avokádo! Obsahuje veľký počet minerálov a vitamínov, ktoré udržiavajú telo spokojné a zdravé. Denná dávka avokáda vám dodá presne 39% vitamínu K, 21% draslíka, 25% vitamínu C a 30% kyseliny listovej.

9. Pomáha telu absorbovať a ukladať správne živiny

Niekedy nestačia len zdravé potraviny, potrebujeme ich aj udržať v tele a naše telo niekdy tieto živiny vyplaví. Avokádo veľmi dobre pomáha telu ukladať zdravé živiny a tak ich máme vďaka nemu v tele dostatok.

10. Zabraňuje veľa ochoreniam vďaka zdravým tukom

Zdravé tuky sú rozhodujúce, ak chcete zachovať dokonalú synergiu medzi telom a mysľou. Avokádo je jedným z bohatých potravín, ktoré obsahujú kvalitné zdravé tuky, ktoré vám pomáhajú predchádzať kardiovaskulárnym problémom, mŕtviciam a zvýšenej hladine LDL cholesterolu.

One Reply to “10 dôvodov prečo jesť avokádo každý deň”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *